Online

Ako vybrať tú správnu SEO agentúru

SEO, teda Search Engine Optimization, alebo v preklade optimalizácia pre vyhľadávače, je jedným z najlepších nástrojov, ako zvýšiť návštevnosť na vašich webových stránkach. Keďže ide o pomerne rozsiahlu problematiku, je dobré, ak túto optimalizáciu necháte na spoľahlivej SEO agentúre. Pozrime sa teda na to, podľa čoho vybrať tú správnu.
rozbitý displej
1. Všímajte si referencie
Na webe nájdete množstvo stránok rôznych SEO agentúr. Ak si o nich chcete vytvoriť aký taký názor, všímajte si najmä ich referencie https://www.seolight.sk/referencie/. Tie nájdete priamo na danom webe, ale taktiež v rôznych internetových diskusiách. Referencie zahŕňajú ako hodnotenie zákazníkov, tak i zoznam firiem, pre ktoré daná agentúra pracovala.

2. Ochota a ústretovosť
Pred tým, ako agentúre zaplatíte za jej služby, je potrebné všetko prekonzultovať a dohodnúť. V tomto štádiu spolupráce väčšinou nejde o spoplatnené služby, všímajte si najmä to, do akej miery dostávate otázky na svoje odpovede. Ak nemáte ani šajnu o optimalizácii, zamestnanci agentúry, by vám mali vedieť všetko vysvetliť, takpovediac po lopate.
cukroví u pc
3. Agentúra o vás musí vedieť čo najviac
Ak chce niekto, či už je to firma, alebo človek, ktorý sa venuje optimalizácii stránok na vlastnú päsť, pre vás pripraviť naozaj kvalitnú kampaň, musí o vás, respektíve vašich stránkach, alebo firme vedieť čo najviac. Pokiaľ oslovíte agentúru, a tá vám hneď na druhé ráno pošle faktúru s tým, že vaše SEO je hotové, pravdepodobne nepôjde o tú najspoľahlivejšiu firmu.

4. Majte prehľad
Každý zodpovedná a seriózna agentúra, by vám mala byť schopná poskytnúť priebežný aj konečný report o optimalizácii vašich stránok.

5. Žiadne zázraky na počkanie
Veľmi dobrým ukazovateľom je aj dĺžka spolupráce, ktorú vám daná agentúra navrhne. Pamätajte, že SEO je beh na dlhé trate. Ak vám teda bude niekto tvrdiť, že všetko zvládol v priebehu mesiaca, naozaj tomu neverte. V tomto smere, ale rozhoduje aj váš prístup a ochota investovať.