Výrobky

Vpustite do svojho bytu závan zo severu


Počuli ste už o škandinávskom štýle bývania? Pravdepodobne áno, pretože dnes patrí medzi veľmi populárne zariaďovanie bytov. V krátkosti by sme ho mohli opásať ako dokonalé zladenie s prírodou. Nie je to nič komplikované, ak viete ako na to.

stěna skleněná
 
Základ škandinávskeho štýlu tvorí drevo, prírodné materiály, útulnosť a celkový pocit teplého domova.To dosiahnete hlavne dreveným nábytkom, oblými tvarmi, príjemný osvetlením a správnymi farbami. Je veľmi dôležité, aby ste svoj byt čo najviac presvetlili. To dosiahnete veľkými oknami, alebo sklenenou stenou. Len si to predstavte. V krbe horí ohník, všade okolo vás drevo a tkané koberce, vy sedíte v pohodlnom kresle a cez presklenú stenu pozorujete zasneženú krajinu. Presne o tom je škandinávsky štýl. V severských krajinách je počas celého roka chladné a počasie. S ním súvisí i málo slnečných lúčov. Ľudia sa preto snažia prirodzene do svojich príbytkov dostať čo najviac prirodzeného svetla a zároveň vytvoriť pocit tepla.
Na okná, alebo sklenené steny nepoužívajte záclony, alebo závesy. Vhodné sú skôr žalúzie. Nimi podporíte vzdušnosť a otvorenosť priestoru.
 
Škandinávsky štýl je špecifický aj tým, že priestor nesmie byť prepchaný zbytočnosťami.Preto sa nesnažte používať veľa nábytku a doplnkov. Zamerajte sa na niekoľko hlavných prvkov. Môže to byť nábytok z masívneho dreva, ktorý doladíte niekoľkými prírodnými dekoráciami. Veľmi pekne pôsobia napríklad opracované konáre, ktoré môžete využiť ako vešiak, alebo držiak na kuchynské pomôcky.

skleněná stěna

Farba stien, by mala byť zásadne biela, maximálne sa môžete pustiť do jej odtieňov. Podlahy by mali byť drevené. Pocit tepla znásobíte spomínanými tkanými kobercami, poprípade napodobeninou kožušiny.
V rodinnom dome by za žiadnych okolností nemal chýbať kozub, alebo aspoň malá piecka. V paneláku môžete siahnuť po kozube na BIO alkohol.