Ako ušetríte v móde?

Ak sa chcete pekne obliekať a držať krok s módou a všetkými módnymi trendami je potrebné si uvedomiť jednu dôležitú vec, musíme mať na to aj peniaze. Oblečenie je potreba, ktorú potrebuje každý jedinec na svoju existenciu k životu. Ale nie každý z nás to vníma tak, že si vystačí s dvoma rifľami dve sezóny. Výpredaje na nás kričia z každého výkladu už nie len po Vianociach, no mám pocit, že to predajcovia používajú predovšetkým ako marketingový ťah a opakujú túto akciu aj niekoľkokrát do roka. A my sme úplne šialení. Beháme s kamarátkami, či s deťmi po nákupnom centre celý deň  ako nepríčetné a nakupujeme všetko čo nám príde pod ruku za dobrú cenu.

oblečení

Ale naše spontánne nakupovanie častokrát nie je efektívne a zasiahne neraz nás rozpočet až na dno peňaženky. Niekto to tak nevníma, pretože nakupovanie miluje, ale bolo naozaj potrebné si kúpiť štyri trička rovnakého strihu len v inej farbe? Alebo si kúpiť ďalšie značkové tenisky do zbierky, keď ich máte doma aspoň desať parou? No a samozrejme, nedalo sa zaobísť bez tých nových nohavíc o dve čísla menších, do ktorých vraj do budúceho leta schudnete?

karta

Už sa to tak vôbec nerobí a hromadné nakupovanie už vyšlo z módy. Teraz je trendy svoje oblečenie recyklovať, vracia sa retro šatník a tak neváhajte a vybehnite na povalu u starej mami. V jej truhlici isto nájdete zopár špeciálnych kúskov, v ktorých budete isto šik. Skúste si urobiť inventúru aj v topánkach, tie čo nenosíte podarujte kamarátke a hneď uvidíte koľko párov ste nemali ani na nohe. Tak šup šup, tento rok už žiadnu obuv nekupujte a noste tú, čo máte doma! Taktiež prišiel čas si urobiť poriadok aj v skriniach, teraz je ten ideálny čas, keď meníte svoj sezónny šatník na letný. Vytrieďte to oblečenie, ktoré ste nemali minimálne rok na seba a aj to o dve čísla menšie, buďme realisti, ked ste neschudli doteraz, do tých šiat sa nezmestíte ani za tri roky.
Týmto spôsobom zabijete dve muchy jednou ranou. Zistíte koľko miesta zrazu máte vo svojej skrini a nájdete veci, ktoré ste ani nevedeli, že máte a hlavne ušetríte peniaze.