Ako zlepšiť svoju imunitu


Mnoho ľudí má problémy práve v tejto oblasti. Majú slabú obranyschopnosť, čo i len najmenšia choroba alebo len jej samotný závan vo vzduchu a už kýchajú, kašlú a soplia. Slabá imunita môže skutočne za veľmi veľa ťažkostí so zdravím a vie nám pekne skomplikovať život. Možno ste sa nad tou vašou nikdy až tak dôkladne nezamýšľali, avšak, keď zistíte, dopozorujete si, že ste počas celého roku viac chorý ako zdravý, verte, že tento problém vás začne dosť trápiť, ale aj vám liezť na nervy. Dá sa obranyschopnosť posilniť? Je možné sa k tomu dopracovať svojpomocne? A ak áno, tak teda ako?

smoothie

  • Spánok – Ten lieči všetko, fyzickú aj psychickú bolesť, takmer na všetko je najlepší práve odpočinok. Ten nám dodá novú energiu, z hlavy sa nám dostanú von všetky nežiadúce a mätúce myšlienky. Ráno je vždy všetko jasnejšie. Spánok je teda účinným všeliekom, preto sa odporúča aj pri obnovovaní a posilňovaní imunity – dospelý človek by mal spať v priemere aspoň 7-8 hodín. To je optimálny čas, aby sa organizmus stihol správne zregenerovať a vy ste nabrali všetku zameškanú energiu, ktorú ste počas dňa stratili späť.

pohoda

  • Pohyb –Podobne ako spánok, je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu. Predstavte si napríklad, že niekto je neustále iba zatvorený vnútri, má sedavé zamestnanie, nechodí často von. Takýto človek je prirodzene krehký a potom, keď pôjde von a vonku je horšie počasie, hneď ochorie. Prečo? Pretože jednoducho nie je zvyknutý. Keď si vaše telo zvykne na rôzne režimy, účinne sa prispôsobí aj najrôznejším podmienkam. Nebojte sa preto vybehnúť aj von do prírody aj keď iba na obyčajnú prechádzku – zlepšuje to imunitu.
  • Antioxidanty –v jednoduchosti a ľahko – zdravá strava. Jedzte viac zeleniny a ovocia. Poskytujú nášmu telu všetko, čo potrebuje a tým zabezpečujú jeho správne fungovanie.