Dovolenka a balenie

Načo však pri balení nezabudnúť? Väčšinou sa tak necháme uniesť tým, že ideme na dovolenku, že sa až natoľko tešíme a sme vzrušení, že keď dorazíme na miesto pobytu zistíme, že sme nechali doma viac ako polovicu veľmi dôležitých vecí, v takom prípade sa zamyslíme a spýtame s sami seba: Kde som mala hlavu keď som sa balil/a?

moře

Zabudli ste veľmi veľa vecí asi najmä preto, alebo ste sa veľmi tešili. Vzrušenie z nejakej veci nám zvykne občas adekvátne zatieniť mozog. Aby ste sa akejto malej katastrofe pri balení v budúcnosti vyvarovali, skúste si napísať zoznam. Zoznamy sú výborným spôsobom ako mať istotu, že nič veľmi podstatné nezabudneme. Zaveďte si teda takýto zoznam aspoň 2 – 3 týždne pred tým, ako máte vycestovať, majte ho neustále pri sebe, pretože verte, všetko vám nenapadne ihneď a niektoré veci vám môžu napadnúť spontánne, keď s tým nebudete vôbec počítať.

pláž

Balenie si môžete zjednodušiť napríklad aj tak, že si ho nenecháte na poslednú chvíľu, lebo aj to zvyknú ľudia robiť a tiež to nie je vo väčšine prípadov najšťastnejším riešením situácie. Je totižto dokázané že v strese sa nám mení správanie, robíme veci oveľa viac nepremyslene, roztopašne a nedôsledne. Môže sa vám preto veľmi ľahko stať, že si na dovolenku pri more zabudnete so sebou zbaliť napríklad opaľovací krém, slnečné okuliare lebo dokonca plavky!
A na záver to najdôležitejšie. Aj keď môže byť balenie občas stresujúce, pretože musíte takpovediac celý svoj život vopchať do jedného kufra, nezabúdajte najmä na to, že sa balíte na dovolenku. Nepodliehajte teda panike a stresu, zbaľte si svoje obľúbené kúsky oblečenia a baľte sa s úsmevom na perách – ide predsa o príjemnú záležitosť. Nedovoľte preto aby ste prepadli panike a zbytočnému stresu, život je predsa o malých potešeniach, ktoré si vytvárame sami – tie tvoria šťastie v pravom zmysle.