Dovolenka v duchu lásky

Spoznávať rôzne kultúry a spomínať na romantické príbehy? Odpoveď znie- Áno! Dovolenka predsa nie je len o oddychu ale aj o nazbieraní nových poznatkov, zážitkov, rozšírení obzoru. Cestovné kancelárie dnes dokážu ponúknuť širokú škálu destinácií, je len na Vás, ktorú si vyberiete.

istanbul

  • Istanbul

Mesto plné kultúrnych pamiatok, na ktoré dýcha história osmanského sultánstva. Srdcia sultána Sulejmana a jeho lásky Hurrem Sultan ležia navždy vedľa seba v Sulejmanovej mešite. Príbeh lásky panovníka a jeho konkubíny Hurrem je známy aj vďaka televíznemu seriálu. V Istanbule nájdeme kopu pamiatok z histórie orientu. Za zmienku určite stojí palác Topkapi, Hagia Sofia či Komplex Hurrem Sultan.

  • Versailles

Francúzke mesto známe láskou filmovej Angeliky a Joffrey De Peyraca. Majestátna Eiffelova veža či katedrála Notre-Dame. Francúzko je naozaj impozantná krajina. Čo tak sa prejsť cez záhrady zámku Versailles? Dokonalá romantika…

  • Najhlbší bazén sveta

Ak však nemáte chuť na prechádzku po pamiatkach alebo chcete oddychovať, či športovať, čo tak skúsiť taliansku pýchu? Najhlbší bazén na svete sa nachádza práve tam. Na konci tohto roka ho však prekoná susedné Poľsko. Talianko je taktiež mestom histórie- Rímske koloseum, Pantheon či Anjelský hrad.

paříž

  • Sagrada Familia

Rímskokatolícka bazilika, ktorá sa nachádza v Barcelone je vo výstavbe už od roku 1882 a dokončenie stavby sa plánuje až okolo roku 2026. Monumentálna stavba je dielom Antonia Gaudího. Naozaj stojí za to tento majestát vidieť. V bazilike sa nachádza aj Gaudího hrobka.
Závisí už len od toho či chcete na dovolenke spoznávať nové kultúry, ležať pri mori alebo oboje. Možností je milión. Ak sa Vám ale nechce cestovať ďaleko aj domáca krajina ponúka niekoľko prekrásnych destinácií so zaujímavou históriou.

  • Čachtický hrad

Domov Alžbety Báthoryovej, najbohatšej uhorskej grófky, ktorá sa do Guinessovej knihy rekordov zapísala ako najväčšia vrahyňa všetkých čias. Legenda vraví, že zabíjala mladé panny aby si zachovala večnú mladosť a krásu. Či už je príbeh pravdivý alebo nie nechám na fantázií každého z Vás. Hrad, z ktorého časom ostali iba ruiny, bol nedávno zrekonštruovaný a čaká na ďalších návštevníkov.