Ebook

A keď navštívime nejakú stránku, tak nám pri odchode ešte radšej sľúbi, že nám pošle ebook len, aby sme neodchádzali. Alebo na nás vybehne stránka, že sa máme zaregistrovať alebo napísať mail a oni nám pošlú ZADARMO nejaký zaujímavý ebook. A je to výhodná ponuka len dnes a už sa nikdy viac nezopakuje. Ajajááj…

ebook

Takýchto ponúk sú dnes na internete, mám pocit, že tisíce… Všade, kam sa pozrieme, tam je nejaký ebook, ktorý napísal nejaký super duper odborník. Vzniká toľko literatúry, že ju nemáme šancu prečítať za život. Ani za dva. Ktovie, koľko životov by nám nakoniec bolo treba, aby sme to všetko prečítali. Možno nekonečno, pretože stále vznikajú nové a nové ebooky, ktoré majú zvýšiť návštevnosť stránok. Nikdy predtým nebolo toľko dostupných informácií, ale nikdy predtým nebolo ani toľko dezinformácii, pretože elektronické knižky (a nielen tie) môže písať hocikto, kto si len zmyslí. Hocikto naozaj.
Na Slovensku sa to tak možno ešte nezdá, ale v zahraničí by ste na množstvo rôznych ebookov narazili na každom kroku. Ale čo chvíľa to bude aj tu… Veď v tomto nezaostávame ako v iných veciach. J

e kniha

Ako sa vyvarovať dezinformáciám?

Dnes nestačí, aby ste si prečítali informáciu na jednom mieste, napríklad v nejakom článku na internete. Túto informáciu si treba dôkladne overiť, lebo nemusí byť vôbec pravdivá. Dokonca, ani v bežnej a dostupnej tlači sa nemusia vyskytovať len správne informácie. Je to bohužiaľ tak. Dnes si treba dva krát rozmyslieť, ktorú informáciu budeme pokladať za tú správnu, pretože môže vyzerať dôveryhodne, ale všetko to môže byť len akože.
Dovolím si tvrdiť, že nikdy predtým sme neboli toľko manipulovaní médiami ako dnes. Ľudia sú často krát ešte viac naivnejší ako v minulosti a uveria všetkému, čo sa im podstrčí pod nos. Chrániť sa pred tým dá asi len tým najzákladnejším, čo nás ostáva – ZDRAVÝ SEDLIACKY ROZUM. Ten nám stačil v minulosti a to by nám malo stačiť aj dnes. Poriadne si overovať informácie nás môže totiž občas zmiasť ešte viac ako keby sme si ich neoverili. Možno byť menej naivní a snažiť sa radšej starať sám o seba ako o okolitý svet, ktorý sa bez nás bude točiť, či budeme o tom vedieť alebo nie.
Adios!