Matcha na rôzne spôsoby

Nie každému je známy pojem Matcha. Možno ste to slovo už počuli, ale neviete čo znamená? Matcha je výživová surovina, silné, pravé lístky zeleného čaju, pestované priamo v Japonsku. Účinky a sila Matcha zeleného čaju sú známe po desaťročia. A konečne sa dostávajú do pamäti aj u nás. Matcha je veľkým hitom v dnešnej dobe. Ten kto sa zaujíma o zdravú výživu sa už s pojmom Matcha prášok určite stretol. Matcha sa začala vo veľkom používať vzhľadom na jej blahodárne účinky na naše zdravie. Sú plné antioxidantov a majú pozitívny vplyv na naše zdravie. Ovplyvňujú imunitný systém, cievny systém, a tiež urýchľujú metabolizmus a sú vynikajúce na trávenie.

matcha latte

Matcha sa predáva v kvalitných predajniach alebo eshopoch so zdravou výživou. Pri výbere Matcha prášku si však dôkladne skontrolujte zloženie a kvalitu. Pokiaľ hľadáte tu najlepšiu kvalitu Matcha zeleného čaju, navštívte internetový eshop totalvital.sk.

Ako si môžete Matcha prášok pripraviť?

Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom prípravy je Matcha čaj. 3 až 4 lyžičky Matcha prášku zalejeme vodou o teplote 60-70 stupňov. Pokiaľ hľadáte jemnejšie chuť, skúste si pripraviť Matcha latte. Namiesto vody použijete na prípravu mlieko. A to môže byť na teplý ale aj studený spôsob. Najrýchlejšia príprava je pomocou šejkra alebo mixéra.

matcha

Matcha latte budete mať krásne rozmiešané a napenené. Nezabudnite ani na dochutenie, aby ste si svoje latte dokonale vychutnali. Dokladať si ho môžete javorovým sirupom, steviou či iným sladidlom podľa chuti. Takisto si môžete pri ľadovom latte hodiť do pohára pár kúskov ľadu. Matcha prášok je skvelou voľbou pre zdravý organizmus. Nič viac ako vypiť denne pohár zdravého Matcha čaju či latte nepotrebujete. Navštívte preto stránku totalvital.sk a objednajte si aj vy ešte dnes zázračný Matcha prášok, vďaka ktorému bude vaše zdravie v lepšom stave.