Moderné igelitové obálky

Pri expedícii väčších zásielok, najmä textilu je dôležité zabezpečiť nielen rýchlosť doručenia ale aj kvalitu doručeného tovaru. Igelitové obálky sú vhodnou voľbou. Ich prednosťou je vnútorná čierna fólia, ktorá zabezpečí, aby sa obsah obálky nemohol sledovať. Sú dokonalo diskrétne a vhodné na zasielanie najmä textilného tovaru aj vrátane bielizne. Ich farebné vyhotovenie je v širokej dúhovej škále a isto každého zaujme. Odporúča sa ich skladovanie pri izbovej teplote. Po zalepení týchto obálok je vhodné potlačiť miesto zalepenie po istú krátku dobu, aby došlo k dokonalému priľnutiu povrchov. Takto zabalený tovar je následne vhodný na akúkoľvek expedíciu.

envelope-2575249_640

Ich výhody sú najmä v odolnosti voči prachu, vlhkosti a poškodeniu. Špeciálny lem na zatváranie obálky zabezpečí nepriepustné uzatvorenie. Veľkou výhodou sú plastové obálky s uškom, s ktorými sa pri preprave tovaru lepšie manipuluje. V porovnaní s kartónmi je igelitová obálka ekonomicky a priestorovo výhodnejšia.

envelopes-2554421_640-1

Správna voľba pri výbere veľkosti obálky je dôležitá. Textil je takmer najjednoduchšia vec na expedíciu. Nemá žiadne ostré hrany, vie sa tvarovo prispôsobiť a textilné veci nie sú ťažké. Pri výbere správnej obálky na zasielanie textilu sa odporúča zvoliť rozmer identický s rozmerom zasielaného tovaru. Je dôležité, aby tovar v obálke „nelietal“. Na výber je veľa modifikácií plastových obálok, rôzne veľkosti, s uškom alebo bez, viaceré farebné prevedenia. Na rozdiel od papierových kartónov je skladná, nenáročná na objem, omnoho viac pružnejšia a odolnejšia. Je vyrobená z ekologických materiálov, ktoré sa dajú recyklovať. Nezaťažuje zbytočne prírodu a ekonomiku. V dnešnej modernej dobe nie je nevyhnutné všetko baliť iba do papiera, nie vždy to prináša výhody. Použitie plastov už dnes nie je problém. Aj preto sú igelitové obálky správnou a vhodnou voľbou.