PIR zatepľovacie dosky

PIR dosky sú tepelné izolácie, ktoré sa používajú počas zatepľovania stavieb. Sú následníkmi ich predchodcov, ktorými sú PUR dosky. Rozdiel medzi týmito dvomi druhmi zatepľovacích materiálov spočíva v tom, že PUR dosky sú tvorené z látky, ktorá sa nazýva polyuretán a PIR dosky tvorí iná látka s názvom polyizokyanurát. Pri PIR doskách ide konkrétne o penu z tejto látky, ktorá umožňuje nalepenie jednotlivej dosky z obidvoch strán. Nenechajte sa však zmiasť, PUR aj PIR dosky Taloa.sk sú vyrábané na rovnako skvelom princípe a poskytujú veľmi dobré služby pri zateplení domu.

PIR doska

Charakteristickým znakom PIR dosiek je ich hrúbka, ktorá je veľmi malá, čo veľa ľudí od výberu týchto izolácií na zatepľovanie odrádza. Pri týchto doskách sa však nemusíte obávať, že nebudú kvôli ich malým rozmerom hrúbky, dobrou izoláciou. PIR dosky sú typické práve tým, že majú výnimočnú schopnosť udržiavania tepla, aj napriek ich hrúbke. Tieto dosky sú dokonca najlepším zatepľovacím materiálom zo všetkých ostatných izolačných produktov a dôvodom toho je zrovna ich hrubosť. Za jeden z najlepších materiálov, určených na zatepľovanie sa považujú preto, lebo majú vysokú tepelnú rezistenciu pri nízkej hrúbke dosky. Vrátane ich základnej izolačnej úlohy sa vyznačujú i ďalšími dodatkovými úlohami a funkciami, ktoré sa dajú považovať za ich benefity. Ide o výhodné prídavky a funkcie, akými je ich pomerne dobrá odolnosť voči požiaru a taktiež ani nelákajú hlodavce, hmyz a iné živočíchy, aby sa v nich usadili. Ďalej by sme mohli spomenúť to, že nevpíjajú takmer vôbec vodu, či ich ľahkosť a nízku hmotnosť, čo zabezpečuje nenáročné narábanie počas ich montovania.

Zatepľovanie stropu

Zohnať ich viete v rozličných nízkych kategóriách, čo sa ich hrúbky týka – od najmenších, ktoré majú iba 20 milimetrov, po tie najhrubšie s hrúbkou 250 milimetrov. Nasádzajú sa hlavne na miesta, akými sú strechy, podkrovie, steny alebo ako fasádne obklady. Veľmi často sa inštalujú v nízko energetických a drevených stavbách a navyše nie sú ani škodlivé k prírode.