Povianočné výpredaje

Pred Vianocami sa všetci prebiehajú s tým, kto kúpi koľko a akých darčekov. Každý chce nakúpiť, čo najlepšie a najvýhodnejšie a samozrejme tak, aby svojich blízkych aj potešil. Vianoce nie sú len o darčekoch, ale keď niečo dostanete, tak sa určite potešíte. Alebo keď niekomu darujete niečo, z čoho sa veľmi teší, tak je to príjemný pocit.
Po Vianociach nastupujú všetky možné výpredaje a zľavy. V snahe ušetriť peniaze sa hrnieme do obchodov s jasným cieľom nakúpiť, čo najvýhodnejšie, aby sme mali zabezpečené všetko po čom túžime. Možno ešte stihneme kúpiť aj dodatočné vianočné darčeky pre tých, ktorí si ich u nás ešte neboli zobrať spod stromčeka.vianočný stromček s darčekmi.jpg

NO! Dávajte si pozor!

Nezabúdajte na to, že pri kúpe na povianočných výpredajoch treba myslieť na to, či tie ceny sú naozaj výhodné alebo je to len trik obchodníkov, ktorí sa boja toho, že im klesnú januárové tržby a preto po Vianociach dávajú veľké akože „výpredaje“. Pričom ceny sú stále rovnaké, len ľudia majú psychologickú túžbu si kúpiť daný tovar, keďže je v akcii. Výhodná akcia sa predáva sama aj bez toho, aby mala veľmi veľkú reklamu. Úmyselne navýšená cena hocijakého tovaru a potom akože „zľavnená“ je veľké zavádzanie zo strany predajcov a obchodníkov.štyri darčeky.jpg Takéto dokázané konanie by im vedelo poriadne zavariť a uškodiť. No, len málo zákazníkov si tieto ceny kontroluje a preto sa o tom vie dosť málo. A keď niekto aj na niečo takéto príde, tak len každý siedmy to bude riešiť. Preto, keď chcete vedieť počet sťažností na váš podnik alebo tovar, tak si počet sťažností vynásobte číslom 7, pretože nie každý, čo je nespokojní, sa aj sťažuje.
Preto odporúčam pri povianočnom nákupe si poriadne skontrolujte ceny, či nekupuje náhodou mačku vo vreci. Obchodníkom a predajcom sa v dnešnej dobe neoplatí úplne dôverovať, pretože môžete na to veľmi doplatiť.