Tri recepty na super výživné masky pre vašu pleť

žena

med

 1. Uhorka a tvaroh
 2.  
  Táto maska je výborná vtedy, keď potrebujete svoju pleť rozžiariť a hydratovať. Rovnako vám poslúži aj v prípade, keď je vaša pokožka tváre nadmerne unavená.
   
  Budete potrebovať:
   

 3.  

  • Jedna väčšia šalátová uhorka (ideálne nestriekaná, z vlastnej záhrady, alebo BIO)
  • Plnotučný tvaroh ( je jedno či bude hrudkový, alebo jemný)
 4.  
  Uhorku nastrúhajte na jemnej časti strúhadla. V nekovovej miske ju nechajte odstáť aspoň desať minút. Takto pustí šťavu, ktorú na masku nepotrebujete, pretože by bola príliš riedka. Uhorku vyžmýkajte, avšak šťavu určite nevylejte, odložte si ju do uzatvárateľného skleneného pohára a skladujte v chladničke. Môžete ju využiť ako náhradu čistiacej vody, alebo na kruhy pod očami. Nastrúhanú uhorku zmiešajte s tvarohom na jemnú kašu. Pomer musíte odhadnúť sami. Je jedno či si vyberiete jemný, alebo hrudkový tvarov, avšak s tým krémovým sa vám bude lepšie pracovať. masku si naneste na tvár a počkajte kým nezaschne. Potom si ju opláchnite čistou vodou a tvár si nakrémujte klasickým krémom. Uhorka totiž sťahuje póry, takže môžete pociťovať isté pnutie pokožky.
   

 5.  

  1. Avokádo a jogurt 
 6.  
  Avokádo obsahuje množstvo výživných olejov a navyše aj vitamín D. Túto masku môžete používať ako prevenciu proti starnutiu pleti, ale tiež na bežné vyživenie.
   
  Budete potrebovať:
   

 7.  

  • Jedno zrelé avokádo
  • Plnotučný bieli jogurt
 8.  
  Avokádo vydlabte zo šupky a odstráňte kôstku. Pomocou vidličky dužinu rozpučte a poriadne premiešajte s jogurtom. Podobne ako v prvom prípade, by mala mať zmes hustejšiu, ale dobre roztierateľnú konzistenciu. Masku naneste na tvár, krk a dekolt. Nechajte pôsobiť aspoň dvadsať minút a pokožku dobre opláchnite.
   

 9.  

  1. Med a uhorková šťava
 10.  
  Pri tomto recepte môžete využiť uhorkovú šťavu, ktorá vám ostala pri výrobe prvej spomínanej masky. Vašej pokožke dodá potrebnú výživu a navyše bude príjemne hebká.
   
  Budete potrebovať:
   

 11.  

  • Uhorková šťava
  • Med- ideálne lesný, tmavý
 12.  
  Ak je med príliš hustý, môžete ho mierne zohriať. Nikdy sa však nesmie variť, pretože by stratil všetko dobré. Zmiešajte ho s uhorkovou šťavou a naneste na tvár. Asi po pol hodine masku opláchnite čistou a teplou vodou. Ak patríte k alergikom, tejto kúre sa radšej vyhnite.