Trpíte červenými škvrnami na tvári? Toto sú prírodné spôsoby, ako sa s nimi vysporiadať!

Otravné červené škvrny môžu byť spôsobené z mnohých dôvodov, vrátane suchej kože, alergie, zdravotných problémov a ďalšie. Sčervenanie je vlastne výsledkom krvného prechodu na povrch kože v dôsledku poškriabania, infekcie alebo tepla. Tieto červené škvrny môžu byť svrbivé, bolestivé, zvýšené, šupinaté, opuchnuté a dokonca naplnené tekutinou. Otázkou však je, ako sa zbavíte červených škvŕn na vašej koži ?

aloe vera.jpg

Kokosový olej
Kokosový olej je darom pre všetky vaše kožné trápenia, či už je to suchosť, jazvy alebo červené škvrny. Tento zázračný elixír upokojuje pokožku, svrbenie a znižuje začervenanie. Nielenže uľahčuje podráždenie a odstraňuje vyrážku, ale tiež hydratuje suchú, šupinatú pokožku a zabraňuje ďalšej infekcii alebo alergii, a to všetko vďaka kyseline laurovej.
Pravidelné používanie tohto oleja môže pomôcť znížiť začervenanie a odstrániť červené škvrny úplne. Môžete použiť kokosový olej, ako je, alebo ho zmiešať s inými upokojujúcimi zložkami.
Aloe vera
Aloe vera je známe tým, že je to prírodný liečiteľ a hydratačný krém na kožu. Ak bojujete s červenými škvrnami, je čas, aby ste vyskúšali gél z aloe vera . Rastlina je plná kožných výhod a môže vás zbaviť  podráždených a červených škvŕn na koži . Má antifungálne vlastnosti, ako aj chladiace vlastnosti, ktoré pomáhajú pri zápaloch a infekciách. Pretože má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti, udržuje baktérie a infekcie na uzde.

banánová šlupka.jpg

Banánová šupka
Vedeli ste, že banánová šupka minimalizovať červené škvrny? Stavíme sa, že nie. Banánové šupky sú balené draslíkom a antioxidantmi, ktoré pomáhajú znižovať začervenanie , opuch a podráždenie pokožky.
Vezmite zrelý banán, najlepšie ten, ktorý má niekoľko čiernych škvŕn . Nezrelé alebo prezreté banány by nemali taký účinok. Rozrežte ho a vezmite šupku. Vnútornú (mäkšiu) časť šupky otrite na postihnutých miestach asi 5-10 minút a masírujte. Nechajte uschnúť ďalších 20 minút. Zvyšok utrite vlhkou handričkou a opláchnite si tvár.