Vaše podnikanie a firemné sídlo

Vo svete podnikania je potrebné zariadiť množstvo vecí. Už len fakt, že firmu, ktorú zakladáte a s ktorou plánujete rozbehnúť obchodné aktivity, musíte zapísať do Obchodného registra. Spolu s tým musíte k svojej firme zaregistrovať aj jej oficiálne sídlo. Sídlom firmy môže byť nehnuteľnosť, bytové aj nebytové priestory, ktoré máte oprávnenie zaregistrovať (teda napríklad aj váš byt, dom alebo kanceláriu).

  • V prípade, ak chcete zaregistrovať nehnuteľnosť, ktorú máte v prenájme, bude potrebný súhlas jej majiteľa.

Domček, kľúče

V mnohých prípadoch je takýmto registračným sídlom prenajatá kancelária. Takéto riešenie však nemusí byť výhodné pre každého, nakoľko nie každý ma vyhradený rozpočet na prenájom drahých kancelárskych priestorov a nie každá podnikateľská profesia si ich vyžaduje.

Prenájom kancelárie môže výrazne nabúrať váš rozpočet, svoje o tom vedia najmä začínajúci podnikatelia. Kancelárske priestory nie sú lacné hlavne vtedy, ak sú umiestnené na strategicky výhodnom mieste, teda napríklad v centre Bratislavy. A potom je tiež pravda, že nie každý podnikateľ by takéto miestnosti plnohodnotne využíval. Poznáme profesie ako programátor, copywriter, majiteľ eshopu a mnohí iní, ktorí k svojmu podnikaniu používajú počítač a pritom nezamestnávajú kolektív, ktorý by musel pracovať v kancelárii. Väčšinou ide o jednotlivcov, ktorí takýto biznis vedia riadiť aj zo svojho domu.

Kancelársky stôl

Ako firemné sídlo teda môžete zaregistrovať aj svoje domáce priestory. Hoci ani táto možnosť nemusí byť ideálna. Predstavte si návštevu obchodných partnerov, ktorí vás čakajú na chodbe alebo na záhrade a firemnú poštu, ktorá sa mieša s vašou osobnou. A takisto vás ľahko nájdu a budú navštevovať daňové kontroly.

Pritom je tu lacná možnosť, virtualne sidlo 41business, ktoré vám poskytne dostatočné súkromie a vďaka ktorému získate lukratívnu adresu, ktorú budete môcť zaregistrovať do Obchodného registra.