Výrobky pre deti, ktoré si ich budú naozaj vážiť

Darček pre dieťa trpiace rakovinou alebo inou ťažkou chorobou s hrozivým priebehom je ako darovať slepému zrak. Oni vnímajú dary úplne inak ako dieťa, ktorému v detstve nič nechýba. Nikdy nie sú rozmaznané, nikdy nebývajú zlé. Ako by aj mohli, keď ich život závisí zo dňa na deň od lekárskych postupov a medicíny, ktorá ešte len stále naberá vyššie rozmery. Každá choroba sa nedá vyliečiť a počet neznámych infekcií alebo závažných symptómov narastá. Je potrebné podporiť týchto malých drobcov za to, ako proti chorobe bojujú. Je zaujímavé, aký odvážny je ich postoj voči svojej nemoci.

dítě

Viacerí bojujú a veria, že sa čoskoro z nemocnice konečne dostanú a budú si plnými dúškami užívať bezstarostný život milovaného dieťaťa. Tak to ale vo väčšine prípadoch nekončí, no oni majú vždy veľkú nádej a vieru vo vyliečenie. Prečo by sme im teda nedali dar, či už peňažný alebo aspoň vyrobený ? Potešia sa zo všetkého tak, ako aj ostatné deti, napríklad z detských domovov alebo deti zo znevýhodnených rodín trpiacich chudobou. Dajme im to, čo si tak veľmi zaslúžia ! Tu vám prihodím ešte dva nápady, ktoré môžete skúsiť vlastnoručne vyrobiť.

Pletené zvieratko
Hand made háčkované hračky sú teraz in a potešili už stovky detí. Návod na výrobu nie je len tak jednoduchý, musíte vedieť narábať s vecami určenými na háčkovanie. Stačí si vybrať motív, naučiť sa techniku háčkovania a vnútro vyplniť vatou alebo „PES guličkami“. Na dotvorenie očí a celkovej vizáže treba poprišívať gombíky alebo iné veci pre realistickejší vzhľad zvieratka. Vynaložená námaha bude určite stáť za detský úsmev, ktorý rozžiari celú miestnosť po prijatí takéhoto daru. Vo dne v noci bude s ním zaspávať a tešiť sa z plynúcich dní.

zdravotní sestra

Prasiatko
Máte doma nepotrebnú fľašu a chcete ju vyhodiť do koša ? Stop ! Môže sa vám hodiť pri výrobe ďalšieho daru pre detičky ! Fľašu rozdelíte na dve časti a obidve ich do seba zapracujete vsunutím. Potom upravenú fľašku v strede narežete na malý otvor na vhadzovanie mincí a celý povrch nastriekate ružovým sprejom. Na štuplík nakreslíte dve čiarky – to bude rozkošný rypáčik. Na vrch nalepíte dve malé očká a prilepíte aj trojuholníkovité uši vystrihnuté z kartónu a tiež zastriekané ružovou farbou. Na koniec pridáte zakrútený zo špirálky tiež v rovnakej farbe.