YouTube potrebuje nový súbor pravidiel a zákonov

„YouTube sa teraz rozrástla do veľkého mesta. Nastupovalo viac zlých hercov. A rovnako ako v každom veľkom meste potrebujete nový súbor pravidiel a zákonov a druh regulačného režimu,“ uviedol hlavný produktový manažér Neal Mohan. pohovor.
 
Rastúci tlak verejnosti na YouTube a ďalšie platformy sociálnych médií ich prinútil, aby sa pokúsili obmedziť negatívne aspekty, aby vlády nestratili prísnejšiu reguláciu.youtube.png
 
Mediálne správy minulý týždeň uviedli, že americký technologický gigant Google dosiahol dohodu s Federálnym obchodným výborom USA o miliónoch dolárov v súvislosti s údajným porušovaním zákonov o ochrane osobných údajov detí.
 
YouTube a ďalšie platformy sa tiež považujú za raje pre konšpiračných teoretikov, ktorí popierajú holokaust alebo útoky z 11. septembra, ako aj pre nacistické a biele supremacistické skupiny.
 
„Musíme sa prispôsobiť, aby sme sa uistili, že tieto veci na našej platforme nekončia,“ povedal Mohan.
 
„Na platformu prichádzajú každý mesiac dve miliardy používateľov,“ poznamenal Mohan, „preto musíme svoju zodpovednosť za platformu brať neuveriteľne vážne.“
 
„Chceme sa ubezpečiť, že zostáva otvorenou platformou, pretože odtiaľ pochádza veľa mágie, aj keď na platforme môžu byť nejaké názory a hlasy, s ktorými nesúhlasím, s ktorými nesúhlasíte. . „
 
Technickí giganti čelia zvýšenej kontrole, pričom niektorí politickí vodcovia požadujú rozdelenie dominantných hráčov a iní hľadajú prísnejšie pravidlá na ochranu súkromia a obsahu.
 
„V prvom rade si myslím, že je to naša zodpovednosť,“ uviedol Mohan pre agentúru AFP.symbol.png
 
„Usmernenia Spoločenstva, ktoré boli jednoduché a priame pred 10 rokmi, sa neuplatňujú rovnako. Musia sa aktualizovať, musia sa zmeniť.“
 
Tento proces je však zložitý a výkonný pracovník varoval pred očakávaniami rýchleho riešenia.
 
„Nemôžete len napísať nenávistnú rečovú politiku za jeden víkend. Môže to mať za následok mnoho nezamýšľaných dôsledkov,“ uviedol.
 
„Aktualizujeme naše pravidlá, konzultujeme s mnohými odborníkmi z tretích strán na celom svete“ s rôznymi politickými sklonmi a stanoviskami, aby „prišli s nejakým jazykom, ktorý je možné vynútiť,“ dodal.
 
„Nie je triviálne postupovať s novou politikou a novým režimom presadzovania.“