Čo robiť večer s priateľmi okrem popíjania vínka? Hrajte hry!

Ak si chcete niečím ozvláštniť čas strávený s priateľmi, zahrajte sa spolu spoločenské hry. Nemusia to byť len klasické karty. Obchody ponúkajú široký výber hier aj pre dospelých. Od vedomostných pexies, cez tradičné Človeče nehnevaj sa, až po Twister alebo party hry ako Aktivity, ktoré pozná určite každý. Prinášame vám pár ďalších hier na spestrenie večera.

karty

Pre milovníkov kvízov a vedomostných hier tu máme hneď niekoľko možností. Prvou sú napríklad „Hry v kocke“. Ponúkajú verzie  z rôznych oblastí. V kocke máte umiestnené karty, na ktorých sú fakty a obrázky z danej tematiky – vesmír, príroda, veda, geografia a mnoho ďalších. Cieľom je nazbierať si čo najviac kariet. Tú, ktorú si vylosujete, si musíte za 10 sekúnd pozrieť a zapamätať si informácie. Následne kartu podáte súperovi a ten vám položí otázku napísanú na druhej strane kartičky. Pokiaľ uhádnete správnu odpoveď, kartu si ponecháte. Takto spojíte príjemne s užitočným, pretože okrem zábavy sa dozviete veľa nových informácií.
Ďalšou vynikajúcou vedomostnou hrou je „I know“. Tu už je okruh otázok omnoho širší. Z kariet dávate otázky speprom, môžete využívať nápovedy, od tej najťažšej až po najjednoduchšiu. Kto vie odpoveď, povie ju a kartu si berie. Princípom je nazbierať čo najviac bodov, samozrejme s nápovedami sa počet bodov znižuje. Okruhy otázok sa hýbu od histórie, geografie, filmov, športu, až po umenie a hudbu a mnoho iných.

Máme tu aj niečo z úplne iného súdka. Pokiaľ nemáte chuť stále zaťažovať hlavu len vedomosťami, pustite sa do kovbojky na divokom západe s hrou „Bang!“. Nemusíte sa báť, je to kartová hra, takže žiadne behanie, naháňanie ani zranenia nehrozia. V hre máte fiktívne postavy ako šerif, bandita, či odpadlík. Svoju taktiku si zvolíte podľa toho, koho si na začiatku vyžrebujete. Pozor, nesmiete sa prezradiť. Pomocou kariet strieľate na svojich súperov a môžete sa dostať i do väzenia. Hra je akčná a napínavá. Prvé kolá budú možno rýchle a nie tak zábavné, ale keď sa naučíte ako na to, hra vás celkom zaručene pohltí.

oslava

Hrať sa dá aj so slovíčkami. Určite ste už počuli o hre „Scrable“. Z tvorenia slovíčok sa môže stať zábava na niekoľko hodín. Našli sme ale aj mnoho iných hier na podobný spôsob. Jednou z nich je „Majster slova“. Maličká hra s kockami, ktorú hodíte kedykoľvek do kabelky a vyberiete sa za priateľmi na pohárik. Môžete sa ju hrať prakticky ako dlho chcete. Pravidlá sú jednoduché: Máme niekoľko kociek. Na každej strane každej kocky je písmenko. pohrkáte si kocky v pohári, rozhodíte ich na stôl a následne vytvárate slová z písmen, ktoré vám padli. Hra obsahuje presýpacie hodiny. Kým sa dva razy presypú, musíte poskladať čo najdlhšie slovo. V pravidlách máte zakomponované bodovanie za jednotlivý počet písmen a taktiež môžete získať extra body za použite mäkčeňa či dĺžňa. Tak hurá do toho!