Viete oddychovať?

Všetci sa stále za niečím naháňame. Ženieme sa za prácou, po práci sa naháňame za svojimi záľubami alebo inými povinnosťami. Niekto uteká za rodinou, niekto zase od rodiny. Ale každý niekam uteká. Akoby zastaviť sa v dnešnej dobe bolo absolútne nemoderné. Napriek tomu je to nevyhnutné a nielen pre naše fyzické zdravie, ale aj pre našu psychiku. A pritom stačí tak málo. Ale prečo stále ostať iba pri tom mále? Keď sa všetci naháňame za povinnosťami, prečo sa nemôžeme naháňať za naším oddychom?

smutek

Doprajte si oddych

Nech robíte čokoľvek, je veľmi dôležité, aby ste z času na čas vypli. A to nemyslím len raz ročne ísť na nejakú drahú luxusnú dovolenku a mať stres z toho, koľko tá dovolenka stojí. Máme na mysli každodenný pravidelný oddych. Dokonca oddych aj pri vašej práci a pri vašich každodenných povinnostiach. Ako na to?

Sadnite si a zavrite oči!

Počas vašej práce, či ste v zamestnaní, alebo pracujete doma, skúste sa naučiť jednému jednoduchému triku. Pokiaľ môžete sadnúť tak si sadnite. Pokiaľ pracujete postojačky a nemáte šancu si na chvíľu sadnúť, aj tak si nezúfajte. Pretože stále je tu možnosť ako relaxovať. Skúste aspoň na chvíľu privrieť oči a predstaviť si, že sa nachádzate niekde v prírode alebo si predstavte váš obľúbený film či hudbu. Takýmto spôsobom zotrvajte pár sekúnd alebo minútu-dve. Uvidíte, že sa budete cítiť lepšie.

pohled

Áno, zo začiatku to môže byť veľmi ťažké náročné. A možno sa vôbec nebudete cítiť oddýchnuto. Ale to nevadí, všetko chce tréning a zvyk. Ale uvidíte, že po nejakom čase sa budete cítiť čerstvejšie a zdravšie. Pretože ide tu nielen o psychickú pohodu ale aj o vaše zdravie. Takéto prestávky si počas pracovnej doby môžete dať viac. A narušiť tým nielen ustavičný stres a napätie, ale aj každodennú rutinu vašej práce.

Pokiaľ sa naučíte efektívne oddychovať, uvidíte, že vás stres len tak ľahko nepoloží a váš deň bude pokojnejší a nebudete na konci každého dňa totálne zničení, unavení. A predsa o to ide. Aby sme si každý deň náležite užili a nie, aby sme ďalší deň len úspešne prežili a na druhý deň vstávali do ďalšieho stresu.