Dovolenka podľa plánov?

Dovolenka sa môže stať naozaj veľmi rýchlo nie splneným snom, ale hotovou nočnou morou. Existujú skutočne rôzne stavy a situácie, do ktorých sa môžete dostať, keď ste na dovolenke, ale je len na vás, ako s tým naložíte. Je veľmi ľahké dostať sa do depresie, keď si uvedomíte, že ste niečo pokazili. Potom sa celou vašou dovolenkou, ktorá mala byť oázou relaxu, oddychu a pokoja, bude niesť akýsi opar niečoho nevydareného. Základom je, aby ste si nepokazili náladu, keď vám niečo nevyjde. Ale napriek tomu si musíte dávať pozor, pretože sa skutočne môžete dostať do rôznych situácií, ktoré vám možno nebudú celkom vyhovovať. Nenechajte sa zdeptať.

chata

Čo všetko sa môže prihodiť na dovolenke?
1.       Izba ako z obrázku? Pár ráz ste určite už zažili, že niečo vyzeralo inak na obrázku ako v skutočnosti. To sa stáva úplne bežne, no napriek tomu vás to zarazí, no nie? Ak sa však realita naozaj úplne odlišuje od obrázku, musíte žiadať o reparát. Aby vám to bolo jasné, nesmiete sa báť postaviť za to, čo vám bolo reálne sľúbené. Ak ste si raz zaplatili izbu s výhľadom na more, tak sa jej dožadujte, ak ste chceli balkón, tak sa ho dožadujte.

2.       Keď strava nechutí.Určite vám dokáže taktiež pošramotiť deň fakt, že sa jednoducho nenajete. Ak ste si zaplatili polpenziu a akosi vám nechutí, čo vám varia, nedá sa nič robiť. Musíte sa cez to nejako prehrýzť.

3.       Keď vás trápia žalúdočné problémy.Najmä v exotických krajinách sa môžete stretnúť s tým, že vám nie vždy strava alebo voda, ktorú ponúkajú, sadne. Vždy majte so sebou tabletky alebo kvapky na žalúdočné problémy. Nechcete predsa celý čas preležať v posteli, no nie?

obzor

4.       Návštevníci?Asi každý, kto chodí často na dovolenky, zažil v posteli neželaných návštevníkov v podobe ploštíc. Vtedy musíte okamžite zasiahnuť. Nemôžete predsa za to, že sa v hoteli vyskytli ploštice, takže určite žiadajte nápravu.