Prečo ženy menia svojich manželov?

Vedomie spoločnosti je usporiadané tak, že sa rozchod partnerov v súčasnosti považuje už bohužiaľ  za samozrejmosť.  Niektorí psychológovia veria, že pre mužov je zrada prírodným procesom. Jednoducho povedané, oni sledujú prírodu, často sa snažia získať čo najviac zástupcov opačného pohlavia. Žena podľa prírody nemá takú túžbu. Majú inú túžbu – vybrať si toho najlepšieho človeka. Jednoducho povedané, v mužských dobrodružstvách je rozhodujúcim faktorom kvantita a  pre ženy je dôležitá kvalita.

nevěra

Často existujú situácie, keď manželka podvedie aj svojho slušného manžela, ale neopúšťa ho. Čo ju motivuje, prečo si vybrala takú cestu? Aké sú motívy ženskej nevery?

Príčiny cudzoložstva v manželstve
Po preskúmaní vlastností, rozdielov medzi mužskými a ženskými zradami sa obraciame na vyčíslenie motívov, ktoré túto ženu tlačia na tento krok. Ženská zrada, pri zohľadnení mentality spoločnosti je  vnímaná agresívne.

1.      Pomsta. Život zriedka plynie hladko. Buď sa manžel zle chová, ponižuje ženu alebo  pije. Zdá sa zvláštne, že manželka sa nerozvedie a s touto osobou naďalej žije.  Podvod môže byť  aj protestným činom proti tyranskému manželovi.
 
2.      Sklamanie. Vzťahy sa líšia, najmä v porovnaní s obdobím, keď sa muž usiluje o priazeň ženy.  Muž, ktorý si podmanil dievča, sa uspokojí a  prestáva sa jej venovať. Namiesto zdieľania času sa manželka jednoducho ponorí do sveta virtuálnej reality alebo trávi svoj čas sledovaním televízie. Dievča, ktoré si zvyklo získavať pozornosť, tak ťažko toleruje takú zmenu v správaní. Podvod  je spôsob, ako pridať svetlé farby do šedého každodenného života.

argumenty
 
3.      Muži často neuvádzajú emócie. Zriedka je jeden z manželov  pripravený jednoducho povedať "ďakujem" za to, čo pre neho robí jeho žena. Na rozdiel od toho tu stojí muž, ktorý je pripravený obdivovať každý krok, činnosť, no nie je to dôvod zmeniť?
 
4.      "Inštinkt stáda."