Exotika v byte

Ak túžite po zmene, no hľadáte niečo jedinečné, vábi vás predstava, že pri dekoráciách a aranžovaní vášho bývania upustíte uzdy svojej fantázie. Nie, už sa nechcete pridŕžať stereotypov vnucované skrz médiá a televíziu, hľadáte odbremenenie od vonkajšieho sveta. Chcete byť nezávislý a slobodný a pritom chcete bývať pod strechou a užívať si teplo domova. Aj o tom je bohemian, skrátene boho štýl.

bytová dekorace.jpg
 
V jednoduchosti je sila.
Už žiadne vitríny plné keramiky, ozdobného skla , gýčových sošiek a kvetov viac ako v džungli. Nech je v obývačke, alebo vašej spálni z každého rožka troška. Ideálne je , ak tieto dekorácie spestríte prírodným motívom. Pre kvetináč s rastlinou vymyslite pekných pár trikov, ako ju skrášliť. Vyskúšať môžete lano, z ktorého spravíte sieť, ktorý zároveň slúži ako záves. Skúste sa pohrať s geometriu a tvoriť pomocou vytriniek a železných drôtov pomyselný minimalistický labyrint, do ktorého rastlinku uväznite.
Na gauč prihoďte vankúš s jednoduchým geometrickým vzorom. Ideálne sú šípky, čiary, žiadne náročné ornamenty, ktoré narušia koncepciu jednoduchosti.
 
Doplnky ako hlavné postavy diela.
Je to jedna zo základných a neodmysliteľných čŕt boho štýlu. Zrkadlo, koberec pod jednoduchým dreveným stolom, jednoduché závesy, vak. V takomto byte sotva nájdete luster, drahý portrét (aj keď umenie je stále potrebné a neodmysliteľné, je vítané, ak sa nebudú v byte biť viaceré žánre). Aký majiteľ, taký byt. A práve ten by mal napovedať o majiteľovi, že je intelektuál nehľadajúci zmysel života v materializme, svoje bytie si dokonale uvedomuje, no pred drahým prepychovým štýlom uprednostňuje meditáciu, slobodu a túžbu odbremeniť sa od okolia a vecí, ktoré sú k životu nepotrebné.

přístřeček.jpg
 
A v neposlednom rade prichádza…
A pre tento štýl sú neodmysliteľnou vecou teplé farby. Bez nich nie je boho štýl boho štýlom. Oriešková, krémová, medovo oranžová. Žltá ako farba zapadajúceho slnka v Grécku. Ak takéto odtiene viete zladiť do čalúnenia, dreva, rámov, závesov, nechýba vám už nič, len začať snívať, objednávať a nakupovať nové dekorácie a nábytok.