Ako zarobiť na Airbnb pomocou prenájmu bytu?

Dnes je možné prenajímať už takmer všetko. Digitalizovaný svet ponúka množstvo možností ako si zarobiť pomocou prenájmu auta alebo aj bytu. Ak vlastníte byt ktorý by ste radi prenajímali, ale potrebujete oporu, Airbnb je určite dobrá voľba. Je možné zarobiť až štvornásobok obyčajného mesačného prenájmu, ak viete ako pritiahnuť záujemcov.

kcuyhně

Dlhodobý prenájom bytu nie je nič nové pre vlastníkov bytov. Airbnb sa však zameriava prevažne na krátkodobé prenájmy bytov na pár dní či týždňov, občas aj na mesiac. Svoju ponuku dostanete cez aplikáciu do celého sveta, a ak zaujme niekoho kto vo vašej lokalite hľadá ubytovanie, možno budete práve vy komu sa ozve. Ako však potencionálneho zákazníka zaujať? Rozhodujú tu podobné parametre ako u dlhodobého prenájmu. Je to napríklad poloha, dostupnosť, vybavenie či internetové pripojenie. Z toho vyplýva aj niekoľko pravidiel ktorých by ste sa mali držať ak chcete úspešne podnikať v Airbnb.

  • Dobre vyplnený profil– základom je aby váš popis zákazníka zaujal. Konkurencia už je dnes veľká a často rozhoduje práve detail služby. To ako sa k vám ľudia dostanú, aké poskytujete vybavenie a kvalitné fotografie určite pomôžu.
  • Komunikácia– niekedy sa môže zdať komunikácia s hosťami ťažká. Častokrát sa môže stať že bude ich spoj k vám meškať alebo budú po ceste k vám blúdiť. Je teda dôležité dobre a podrobne popísať cestu a kde si predáte kľúče od bytu.
  • Rozumná cena– nastavenie ceny je dôležitou súčasťou podnikania s Airbnb. Skúste si preto spraviť prieskum okolitých ponúk a koľko si pýtajú iný za prenájom. Zľava za dlhodobý pobyt vždy poteší a ak budú zákazníci spokojný a získate dobré referencie, môžete cenu postupne zvyšovať.
  • Referencie hostí– práve referencie hostí a hodnotenia vašej ponuky pomôžu vášmu bytu získať viac zákazníkov. Preto určite dbajte na to, aby bol vždy hosť spokojný. Malé prekvapenia ako vychladené víno alebo čokoláda na privítanie prijme hostí navštíviť vás aj nabudúce.

airbnb
Dôležité je si tiež upraviť spôsob rezervácie na svojom profile. Môžete hosťom ponúknuť okamžitú rezerváciu alebo rezerváciu na základe ich požiadavku ktorý vám pošlú. Môžete si tým spôsobom vybrať komu byt prenajmete. Na vaše schválenie požiadavku je väčšinou 24 hodín. Dôležité je si uvedomiť, že Airbnb služby sprostredkúva. Zmluvu teda podpisujete vy so zákazníkom, platbu však od neho nevyberáte. Peniaze dostávate na svoj bankový účet od spoločnosti ktorá za svoj servis dostane určitý podiel.