Moderné sklenené zábradlie oživí váš balkón.

Mnohé druhy zábradlia sú súčasťou interiérov budov alebo ich exteriérov najmä z ich bezpečnostného hľadiska. No dnes sa neraz môžeme dokonca stretnúť aj so zábradlím, ktoré neplní ani tak úlohu bezpečnostnú, ale prioritou jeho umiestnenia je hlavne dekoratívna funkcia. Dnešné moderné materiály a technológie umožňujú konštrukciu naozaj estetických a štýlových zábradlí, ktoré fantasticky dokresľujú celkový vzhľad budov.

balkon sklo

K tým najmodernejším materiálom používaným ku konštrukcii zábradlia dnes môžeme jednoznačne zaradiť sklo. Súčasné moderné technológie umožňujú mnohým spoločnostiam prichádzať na trh s produktami, ktoré sa vyznačujú praktickými vlastnosťami tej najvyššej kvality. Dnešné sklenené tabule používané ako súčasť sklenených zábradlí na balkón spĺňajú tie najprísnejšie bezpečnostné parametre. Najčastejšie používané kalené bezpečnostné sklo je zárukou maximálnej bezpečnosti. K dispozícii sú aj mnohé možnosti uchytenia skla k nosnej konštrukcii. Obľúbené sú najmä sklenené samonosné zábradlia kotvené do profilu alebo na bodové úchyty, sklenené steny s funkciou zábradlia, francúzske balkóny a stĺpikové zábradlia.

sklenená terasa

Medzi najväčšie výhody oproti konkurenčným materiálom patrí u sklenených zábradlí ich nadčasový a vždy moderný dizajn, ktorý fantasticky presvetlí priestor. Ľahká údržba je ďalšou nezanedbateľnou výhodou tohto typu materiálu. Len ťažko by ste hľadali materiál, ktorý aj po dlhých rokoch bude pôsobiť vždy akoby bol nový. Preto je veľmi žiadaná kombinácia skla s konštrukciou s nerezovej ocele, ktorá taktiež ako kvalitné sklenené tabule si vyžaduje minimálnu pozornosť z hľadiska údržby a nestráca na svojej kvalite povrchu. Už spomínané moderné možnosti uchytenia a kombinácia s rôznymi typmi materiálov ponúkajú širokú paletu možností, z ktorých si vyberie naozaj každý. A určite aj tí najnáročnejší zákazníci.