Oplatí sa investovať do balkóna?

Balkón už nebýva súčasťou spravidla len bytových stavieb a činžiakov, ale túto súkromnú útlejšiu plochu vo svojej domácnosti začínajú vyžívať i dnešné mladé rodiny, respektíve moderná stavba rodinného domu sa dnes akosi čoraz častejšie spája i s dispozíciou balkóna.

zábradlí

Je to ale vhodná voľba?
Jedno je isté, táto voľba sa považuje za moderný doplnok, zároveň sa vraví sa o jeho popularite. Predsa katalógy rodinných domov sa s týmto „súkromným kútikom“ pýšia takmer na každej strane. Navonok pôsobí stavba s balkónom skutočne pôsobivo a priam neodolateľne, ale druhá stránka veci sú financie, pravidelná údržba, tepelné úniky,… každá vec má svoje pre aj proti a vlastnenie balkóna nie je výnimkou.

No pokiaľ sa rozhodnete pre to správne balkónové zábradlie, respektíve pre ten správny materiál a dizajn, na možné obavy a následne problémy budete môcť zabudnúť. Napríklad typ zábradlia z nerezu bude spoľahlivým doplnkom na dlhú dobu, pričom sa z vašej strany nevyžaduje žiadna povrchová údržba. Tento typ zábradlia je nielen kvalitným a efektívnym, ale takisto viditeľnou estetickou súčasťou a to predovšetkým v prípade, ak zvolíte možnosť spojenú s jeho sklenenou výplňou.

balkonové zábradlí

Ale určite vašou hlavou zo začiatku blúdi úvaha: „Ako a načo budem tento priestor využívať“? Na túto otázku existuje stovka odpovedí. Pravdivosť ich tvrdenia ale rozpoznáte až vtedy, ak túto plochu začnete využívať a zistíte, že v niektorých momentoch niet nad lepší pocit, než si na pár minút (pokojne aj na hodinku, dve) sadnete na balkón (na stoličku), zapálite cigaretu alebo popijete kávičku, otvoríte knižku, krížovky, do sluchátok pustíte hudbu,… tieto momenty sú naozaj potrebné a odporúčam, aby ste si ich dopriali. Takéto posedenie na môže zabrať niekoľko minút, no dopraje vašej psychike stav, akoby ste sa znova narodili či poriadne prespali.