Prehľad rozličných typov internetových prehliadačov

Google Chrome

Tento prehliadací nástroj je veľmi variabilný, vďaka čomu sa ľahko dokáže prispôsobiť rozličným podmienkam. Každý deň prechádza rozličnými novinkami pre každú príležitosť, o ktoré sa môžete dozvedieť v chrome store. Chrome funguje v rôznych platformách a je stabilný a dokáže pracovať rýchlo. Užívateľovi poskytuje bezpečnosť, vrátane možnosti užívať ho v anonymnom režime. Jedinou nevýhodou je asi, že spotrebúva veľa pamäte.

prohlížeč

Mozilla Firefox

Tento dlhé roky používaný prehliadač v poslednej dobe získal nasledovné vylepšenia: Je veľmi flexibilný a podporuje rozličné rozšírenia. Navyše nie je vôbec náročný na pamäť a výkon. Mozilla poskytuje úplné zabezpečenie. Program je bezplatný. Z toho dôvodu tu nehrozí, že by niekto predával vaše údaje tretím stranám. Síce nie je najrýchlejšia, ale pre domáce použitie je optimálna.

Opera

Je veľmi výkonný a všestranný prehliadač. Umožňuje nainštalovať si turbo funkciu. Tá v Opere vynechá procesy, ktoré nie sú nutné pre jej chod. Toto intenzívne zrýchli činnosť nástroja. Okrem toho umožňuje automaticky blokovať reklamy, ktorými sú dnes posiate tisíce stránok. Dá sa nastaviť aj režim úsporu batérie.

Microsoft Edge

Je nasledovníkom starého známeho Internet Exploreru. Edge sa vyznačuje veľkou rýchlosťou. Prácu s ním v niektorých oblastiach zjednodušuje virtuálna asistentka Cortana, ktorá je jeho súčasťou. Okrem kvalitného zabezpečenia ponúka aj režim čítačky. Nevýhodou je, že sa nedá stiahnuť bez Windows 10.

optimalizace

Vivaldi

Tento menej známy prehliadač je určený už pre pokročilejších užívateľov. Dá sa kompletne prispôsobiť od začiatku až po koniec požiadavkám ľudí. Umožňuje napríklad ukladanie webových stránok do bočného bloku a mnoho iných doplnkových služieb.

Tor

Jeho úlohou je zabezpečiť maximálne súkromie a bezpečnosť. Činnosť, ktorá je vykonávaná cez Tor sa takmer vôbec nedá vystopovať. Navyše sa nikdy neukladajú nežiaduce dáta. Pre bezpečné užívanie internetu poskytuje mnoho nástrojov. Veľkou výhodou je, že sa dá používať z USB flash disku bez potreby inštalácie do počítača.
Výber internetových prehliadačov je v súčasnosti skutočne rôznorodý. Záleží od nás, či uprednostníme kvalitu, rýchlosť a bezpečie aj za cenu obetovaných peňazí, alebo budeme surfovať po sieti prostredníctvom viac rizikových nástrojov.