Prehľadné a šikovné rozdeleniu priestoru v interiéri

V nejednom prípade sa ocitáme v situácii, kedy potrebujeme rozdeliť interiér na niekoľko oddelených, avšak nie príliš izolovaných a stiesnených častí. V takejto situácii hľadáme vhodné riešenie, ktoré by priestor viditeľne oddelilo na požadované časti, no zároveň sa chceme vyhnúť tomu, aby nám nevznikli tmavé, malé a vydýchané priestory. Ideálne by bolo, aby aj napriek orientačnému rozdeleniu tvorili jeden funkčný a praktický celok.Interiér, obývačka, miestnosť.jpg
Túto možnosť poskytujú posuvné steny a ide o atraktívny štýl, ako dosiahnuť požadovaný efekt. Okrem praktickej stránky tak za zmienku stojí tiež zaujímavý dizajn a riešenie interiéru, ktorému nechýba elegancia.
Pod touto variáciou si môžeme predstaviť rôzne prevedenia a materiály, či už vravíme o textile, tkzv. japonských posuvných stenách alebo trendovom a v súčasnosti známom riešení- elegantnom skle a forme na spôsob sklenené priečky LMmont.sk.
Zmienený typ oddelenia miestností sa využíva aj v komerčných priestoroch či firmách a ide prevažne o materiál so zvukovou izoláciou. Vo viacerých prípadoch vidíme práve spomenutú formu sklenených deliacich stien, respektíve priečok celých zo skla.Miestnosť, veľké okná, kreslené.jpg
Takýto dizajn prináša odvzdušnenie a ľahkosť, ale tiež dokonale prepúšťa svetlo a opticky rozširuje priestor. Zároveň poskytuje prehľadnú orientáciu v priestore.
V prípade sklenených priečok vravíme takisto o trendovom prvku a dizajne, ktorý sa dokonale prispôsobí modernému štýlu interiérov a dokonale odzrkadlí ich nadčasovosť. Odvzdušnené a opticky priestrannejšie miestnosti budú viditeľne oddelené, ale na druhej strane prehľadne spojené do jedného fungujúceho celku.
Z hľadiska bytov sú posuvné alebo deliace steny vítaným prvkom, ktorý navyše poskytuje viaceré dekoračné možnosti. Nemusíme teda priamo vravieť len o prísne zabudovaných murovaných priečkach, ale aj o praktickejších alternatívach, ktoré priestorom dodajú viac ľahkosti a vlastne i voľnosti.