Propolis si nakúpte aj do zásoby

Patrím medzi ľudí, ktorí veria v silu prírody. Niekto si o liečivých rastlinách, či iných prírodných liečivách myslí svoje, no keďže som už neraz mal tú možnosť ich vyskúšať na vlastnej koži, viem že ide o veľmi mocnú medicínu. Jedným z takýchto prípravkov je určite propolis. Táto zázračná tekutina mi pomohla už pri mnohých zdravotných problémov a musím povedať, že s ničím lepším som sa ešte asi ani nestretol.

včely
 
Propolis vám pomôže hlavne pri hojení rán na koži a pri zápaloch ďasien, alebo boľavom zube. Má veľmi silné antibakteriálne a protizápalové účinky, takže v spomínaných prípadoch účinkuje naozaj ako malý zázrak.Pred časom sa mi napríklad zapálili ďasná. V tomto smere rád veci odkladám a k zubárovi sa vyberiem až vtedy, keď je to naozaj zlé. niekedy až omnoho neskôr. Na tabletkách proti bolesti som doslova žil asi dva týždne. Ústa som si neustále vyplachoval ústnou vodou proti zápalu a ďasná mazal špeciálnym gélom. Jedného dňa ma však ďasná rozboleli tak, že ani tretia tabletka proti bolesti nepomohla  a ostatných veciach ani nehovorím. Nevedel som, čo so sebou urobiť, pretože bolesť bola naozaj neskutočná. Vtedy som si spomenul, že v tomto smere mi vždy dokázal pomôcť práve propolis. Vytiahol som ho, nakvapkal na kúsok hygienickej servítky. Tú som si priložil na boľavé ďasno, kde som ju držal až do vtedy, keď to šlo vydržať. Musím vás upozorniť, že to nie je nič príjemné. Po dvoch, či troch takýchto procesoch, ďasno pomaličky prestávalo tak šialene bolieť. Asi po hodine, kedy som toto prikladanie zopakoval minimálne desať krát, bolesť konečne odznela úplne.

úl
 
Dnes nedám na tento malý zázrak dopustiť. Okamžite ako naňho natrafím napríklad na trhoch, nakúpim si ho aj do zásoby. Dostanete ho síce aj v lekárni, no v tomto prípade je najlepšie nakupovať priamo od včelára, ktorého poznáte, alebo vám ho niekto odporúča. Ak totiž propolis pochádza z nečisteného prostredia, môže obsahovať aj škodlivé látky.