Reddit má v karanténe jednu z najväčších komunít priaznivcov Trumpa na internete

Subreddit r/The_Donald, je online fórum, ktoré má viac ako 750 000 odberateľov, ktorý boli v karanténe v stredu. To znamená, že ich príspevky sa nezobrazujú vo výsledkov vyhľadávania a odporúčaní, vrátane informačného kanála “Popular“. Kanál tiež nebude schopný generovať príjmy.
Pokus o prístup k r/The_Donald vám teraz predstaví varovnú správu, ktorá vás upozorní na porušenie politiky správania spoločnosti, vrátane „hrozieb násilia voči polícii a verejným činiteľom“. Používatelia ktorí chcú pristupovať k stránke, musia explicitne a manuálne zapnúť zobrazenie stránky.

eddit.jpg

Zakázanie sa zdá byť v reakcii na nedávne príspevky ohrozujúce voči verejným činiteľom v Oregone. V Oregone takmer tucet republikánskych zákonodarcov nedávno utieklo zo štátu, aby sa zabránilo zmene právnych predpisov o zmene klímy.
Po tom, čo štátny demokratický senátor povedal, že bude využívať presadzovanie práva, aby sa zákonodarcovia vrátili k hlasovaniu, viacerí používatelia povedali, že sa uchýlia k násiliu na ochranu politikov GOP, podľa pravicovej strany pre mediálne záležitosti, ktorá sa podieľala na niektoré z týchto príspevkov sa v článku uverejnenom v pondelok. Jeden z nich napísal, že každý človek musí začať formovať a zostrovať svoje strelstvo a učiť sa, že všetky vaše palebné zbrane sa budú zbiehať.

prezident.jpg

„Ako sme zdieľali, sme citliví na to, čo by sa mohlo považovať za politický prejav, avšak nedávne správanie vrátane hrozieb voči polícii a verejným činiteľom je obsahom, ktorý je zakázaný v našej politike násilia,“ uviedol hovorca Redditu. „Výsledkom je, že sme vykonali individuálnych užívateľov a umiestnili sme ich do karantény.“
Kritika zo strany priaznivcov a prispievateľov na stránke bola rýchla v reakcii  na zákaz. Moderátori na stránke sa obrátili na Twitter, aby vyjadrili svoje nešťastie a vznášali teóriu, že zákaz bol zámerne  zladený s prvou demokratickou prezidentskou diskusiou, ktorá sa odohráva v stredu večer.