Rgb led pásy pre farebný život

Čo tak nasvietiť byt iným odtieňom… alebo mať možnosť stlmiť to svetlo, ktoré máte priamo oproti sebe pri pokusoch o učenie sa, nedajbože zaspávanie… HROZNÉ! Fotóny úspešne prenikajú na sietnicu a oko snažiac sa vyhnúť tejto sprche sa postupne zatvára… a mnohým to nesmierne vadí!

led pás

A dosť! Čo si hovoril o tých RGBpásikoch?!

Sú to doslova pásiky naplnené LED svetlami. LED svetlá majú jednu výhodu, ktorou je regulovanie sily svetla. Áno, robia to pomocou polovodičov vnútri LED-ky regulovaním elektrického prúdu. V kombinácii s ich malými rozmermi dosiahneme skvelý výsledok: – Napchajme ich na tenký pásik veľa, obsahujúc tri základné farby RGB (red – green – blue, červená – zelená – modrá) a dostaneme malinký pásik svetla! Úžasný nápad, no a spravme ho aj desaťmetrový! Počuj, kašli a to, ak sa nebude dať ovládať z diaľky, nevidím to ružovo… Tak sprav diaľkový ovládač! (vravia ľudia, ktorí sa rozumejú elektrotechnike)

PROSÍM ŤA, NAČO BY MI TO BOLO…
Dobre dobre, teraz nejaké praktické využitie. Každý si chce predstaviť niečo po svojom, niekto by rád doma zorganizoval house party, iný si chce v pokoji čítať dramatickú poviedku pri tlmenom, oranžovom svetle, no a študent, čo sa zrovna doučil, by chcel ešte napísať priateľom a neznáša ostré biele svetlo. Pre všetkých týchto ľudí sa našiel jeden vynález, veď o čom inom by sa tu aj písalo.

Pásik svetla, meniaci farby, dlhý okolo 5 metrov (záležiac od vašej šikovnosti s nožničkami), rôzna intenzita, blikanie, odtiene červenej, či jednoducho len jemné žlté podsvietenie k obľúbenej knihe. Všetky podmienky, možno aj nad rámec očakávaní spĺňa tento rad drobných bodiek svetla…

led pás

…NAPRÍKLAD AKO DOPLNOK DO DOMÁCNOSTI
Krása. Čistá krása – za roh miestnosti, nad uchynskú linku, ružovočervená atmosféra vychádzajúca spod umyvadiel, nežné svetlo k vani ako náhrada jednofarebných sviečok. A či ide o študenta, ktorý nechce rušiť svojich spolubývajúcich nočnou lampou, alebo len člena domácnosti, ktorý si chce na počkanie skrášliť izbu diaľkovým ovládačom, môže sa jednať aj o starú pani, ktorej sa skrátka páči teplé pestré prostredie, v krajnom prípade by tu mohla byť aj skupinka chalanov, ktorá potrebuje rýchlo blikajúce farebné svetielka na ich 18-te narodeniny…
…každý si dokáže nájsť vlastné výhody tohto pásu svetielok a spríjemniť si tak chvíle s rodinou na mieste, ktoré s hrejivým pocitom srdca nazývame domov.