Účinné probiotiká aj bez laktózy!

Napriek tomu, že máme modernú medicínu, ktorá pozná liek takmer na všetko, bežne sa stretávame so zdravotnými ťažkosťami. Medzi ne rozhodne patria bolesti brucha a celkovo problémy s trávením, ktoré postretli určite každého z nás. Či už ide o zápchu alebo naopak o neutíchajúcu hnačku, tieto problémy dokážu úplne narušiť náš bežný život a musíme častokrát ostať doma. Na tráviace problémy nájdete v lekárni veľmi veľa liekov, no väčšina z nich lieči iba následok a nie ich príčinu. Jedným zo skvelých výživových doplnkov, ktoré dokážu napraviť vaše trávenie na prírodnej báze sú práve probiotiká.

brucho

Úlohou probiotík je nastoliť vo vašom tele, v tomto prípade v tráviacom trakte bakteriálnu rovnováhu, ktorá má na starosti správne fungovanie organizmu. Táto rovnováha zlých a dobrých baktérií býva často v tele narušená napríklad pri užívaní antibiotík, ktoré zničia všetky baktérie, aj tie prospešné. Okrem toho môže táto nerovnováha nastať aj pri nesprávnej strave či genetických poruchách.

Veľkou výhodou probioktík je aj tá, že sa dajú kúpiť probiotika bez laktózy, teda pre ľudí, ktorí trpia intoleranciou laktózy. Tým pádom sú určené naozaj pre všetkých ľudí, bez ohľadu na ich alergie či pridružené problémy. Tieto výživové doplnky nepomáhajú však iba na trávenie. Zlepšujú váš zrak, imunitu a sú veľmi dobrým pomocníkom pre ženy, ktoré bojujú s neustálymi mykózami a kvasinkovými infekciami. Okrem toho napomáhajú aj na žalúdok, ktorý hrá významnú rolu v trávení.

tráviaca sústava

Ak vás zaujíma cena, tá sa pohybuje okolo 20 eur za jedno balenie týchto probiotík. Máte však výhodnejšie, ak si kúpite dve či tri balenia, kde sa cena oplatí omnoho viac. V prípade, že aj vy trpíte spomínanými problémami, probiotiká sú cesta ako sa ich zbaviť. Mali by byť povinnou výbavou domácej lekárničky každého jedného človeka.