Aby sa Vaše strieborné šperky ligotali čo najdlhšie

Možno to poznáte, dostanete alebo si kúpite krásne strieborné šperky, na ktoré ste hrdá, no možno neutečie veľa času a začne byť viditeľné ich isté opotrebovanie. To je však výsledkom, že pri ich udržiavaní zrejme niekde robíme zásadnú chybu.
Tá môže mať rôznu podobu, no začnime pekne od začiatku a to doporučením, aby ste si pri kozmetickej úprave nasadzovali šperky ako posledné. Teda až potom, čo budete mať za sebou make-up, úpravu vlasov a nastriekanie parfému, aby vplyvom týchto chemických látok neprišlo k poškodeniu. Naopak ak prídete domov, šperky dávajte dole hneď na začiatku.

stříbrné šperky

Strieborný materiál a jeho originálnosť bude mať dlhšie trvajúci efekt, pokiaľ budete šperky pravidelne skladovať.
Ešte nikdy však nie je neskoro dať strieborné šperky opraviť, prípadne prelešiť handričkov na čistenie striebra alebo kúpiť priamo nové https://gameon.sk/ a začať pekne od začiatku s tým, že sa vyvarujeme pomerne častým chybám.

Skúste sa vyhnúť týmto základným a pomerne častým omylom
Okrem vyššie zmienenej nepozornosti súvisiacej s kozmetickými úpravami môžeme spomenúť reálne situácie spojené s návštevou sauny, masáží, mora, termálnych kúpeľov,… kde by sme ich mali ochrániť pred stykom s parou a vodou, respektíve v týchto prípadoch sa oplatí strieborné šperky odložiť bokom. Rovnako negatívny môže byť styk s látkami, ktoré možno označiť za „kyslé“, tieto sa totiž pomerne výrazným spôsobom podpíšu pod oveľa rýchlejšie opotrebovanie zmieneného materiálu. Spomeňme tiež ďalšie doporučenie spojené s pobytom a prácou na záhrade, kde by šperky zo striebra opäť nemali byť našou súčasťou.

abstrakt

Na akom mieste a akým spôsobom je ideálne šperky skladovať?
Doporučujú sa predovšetkým suché a tmavšie miesta bez dosahu a účinku slnečných lúčov a uloženie v šperkovnici ideálne spôsobom, aby sa jeden šperk nedotýkal toho druhého.