Ako si vybrať perfektnú dámsku pláštenku či kabát

Samozrejme, že ženy chcú nosiť nielen módny, ale aj pohodlný plášť. Klasická pláštenka je zvyčajne doplnená pásom alebo opaskom okolo pásu, čo vyčaruje krásnu štíhlu postavu. Varianta pláštenky s opaskom zdôrazňuje pas, je krásna, štýlová a ženská. Existuje niekoľko dôležitých, ale jednoduchých pravidiel, ktoré by sa mali brať do úvahy pri hľadaní najlepšieho modelu.

zima

1. Postava
Po prvé, stojí za to venovať pozornosť možnostiam štýlu a vlastnej osobnosti. Ako si vybrať plášť pre postavu? Nízke krehké dievčatá by nikdy nemali siahať po dlhých modeloch so širokými ramenami a veľkými goliermi, pretože doslova "absorbuje" postavu, skrývajúc všetky jej prednosti. Pre ženy vyššie ako 170 cm sú také kabáty vhodné. Správne zvolený štýl dokáže zobraziť vašu postavu v najlepšom svetle.

2. Štýl
Najdôležitejším kritériom výberu je štýl modelu, nemal by sa iba zhodovať s vaším spôsobom obliekania, ale aj so spôsobom života. Všimnite si, že dnes je módne miešať veci rôznych štýlov v jednom oblečení, a pláštenka je vynikajúca príležitosť na stelesnenie tejto myšlienky.
Aký plášť si môžete vybrať, ak majú vo vašom šatníku významné miesto ženské šaty, sukne a blúzky? Neváhajte si vybrať trenčový kabát klasického štýlu pre mimosezónne obdobie . Jeho mierne brutálna a "vojenská" štylistika bude dokonale zdôrazňovať ženskosť a sexualitu.

kabát

3. Materiál
Dôležitou položkou sú materiály. Najpopulárnejšou a veľmi praktickou je bavlna. Má vynikajúce vlastnosti proti vode a vetru a súčasne pôsobí veľmi štýlovo.  Klasika pre ženský plášť je tenká, dobre vyrobená koža.

4. Farba
V trendoch v posledných ročných obdobiach je mimoriadne dôležitá – farba. Rôznofarebné modely sú perfektne kombinovateľné. Venujte pozornosť novým verziám riešeným v netradičných farbách kože. Bordeaux, čerešne, béžová a všetky odtiene šedej – takto dizajnéri vidia nové riešenie kožených modelov.