Krtkovanie a cenová ponuka

Často sa stáva, že odtoky v domácnostiach, ale aj na iných miestach, prestanú správne odvádzať vodu. Faktorom, ktorý k tomuto problému prispieva, sme často my ľudia, ktorí do kuchynského drezu alebo záchoda splachujeme zvyšky jedla a nebodaj oleja. Tieto mastné a olejové zvyšky potravín sa potom zachytávajú v potrubiach a lepia sa na nich ďalšie splašky, čím sa tvoria nánosy, kvôli ktorým voda nepreteká, tak ako by mala. Nánosy potom spôsobujú upchatie odpadových rúr, umývadiel, záchoda, sprchy, vane ale napríklad sa vám môžu upchať aj dažďové ríny, bazénové trubky a iné vonkajšie odtoky.

Pracovník kanalizačnej služby

Odpad, nanosené nečistoty, zvyšky jedla a iné splašky sa dajú z kanalizačných a odpadových rúr odstrániť dvomi metódami krtkovania – elektromechanicky alebo tlakom. Konkrétne sa počas priebehu čistenia používajú prístroje, buď elektromechanický na motor s hýbateľnou špirálou, na ktorej je možné striedať viaceré veľkosti nadstavcov, čiže sa dokáže zmestiť takmer hocikde, a problém jej nerobia ani drobné, úzke a ďaleké potrubia. Alebo, druhým spôsobom je čistenie tlakom, na čo sa využíva taktiež stroj, akým je vodné čerpadlo, ku ktorému sa pripája dlhá trysková hadica. Čerpadlo spolu s hadicou vyvoláva intenzívnu tlakovú silu prúdu vody, vďaka čomu je možné jednoducho zneškodniť nanosené nečistoty. Tieto metódy sú efektívne na spriechodnenie akéhokoľvek upchaného kanalizačného potrubia, neškodia odpadovému priestoru a pracovníci realizujúci čistiaci proces, vďaka prístrojom nemusia osobne vchádzať do kanalizácie.

Oprava upchatého potrubia

Pokiaľ vás zaujíma, koľko takéto čistenie stojí, cena krtkovania sa nedá špecifikovať na jednotné číslo, pretože sa odvíja od toho, ako veľmi komplikované vyčistenie bude, koľko bude trvať a aká metóda sa počas priebehu prečisťovania použije. V prípade nutnosti vedieť aspoň približnú cenu, je potrebné kontaktovať príslušnú spoločnosť a dodať im bližšie informácie o rozsahu problému alebo škody.