Prečo sa oplatí zvážiť lacné vyvolanie fotiek?

Ruku na srdce, je to už asi dávno, čo sme si nechali vyvolať nejaké tie skutočné fotografie. Odkedy máme svoj smartphone, všetky nasnímané obrázky nechávame v ňom, prípadne ich prekopírujeme do počítača alebo postneme na sociálnu sieť. Stále sa k nim ale dostaneme iba cez nejaké technologické zariadenie a nájdeme ich iba ako ďalší z obrázkových súborov. Nie sú to tie fotografie, ktorých by sme sa vedeli fyzicky dotknúť, niekomu ich darovať, alebo uložiť ich do svojho pamätného fotoalbumu.

Pozrime sa teda na niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí zvážiť lacné vyvolanie fotiek.

Pekné fotky

A tým základným sú tak hlavne vnemy a pocity pri fyzickom dotyku a pri ich prezeraní. Napríklad aj v spoločnosti našich blízkych a priateľov. A pri podávaní si týchto vyvolaných fotiek z rúk do rúk, medzi sebou. Dajú sa tiež ľahko premiestniť a uložiť na ľubovoľné miesto, nie v digitálnom priestore, ale napríklad na stôl alebo do skutočného fotoalbumu a skrátka hocikde, kde to momentálne budete potrebovať.

  • Takúto fotografiu je teda možné tiež niekomu darovať, či z odoslaného obrázkového súboru do fotoštúdia, sa dá z neho vyrobiť aj pekný fotoobraz.

Počítač, obrázky

Alebo si zo série vybraných obrázkov nechať vyrobiť váš vlastný fotoalbum. Spomienky, ktoré vám nikto z priečinka omylom nevymaže. Tu sme zároveň u pointy, že v počítači a v mobile síce máme množstvo uložených fotiek, ale kedy sme si v skutočnosti našli čas a dali si tú námahu, aby sme si ich všetky poprezerali? Či aspoň potriedili z nich tie najlepšie snímky a chcelo sa nám hľadať v týchto súboroch nejakú konkrétnu fotku z konkrétnej udalosti?

  • Málokedy, ak vôbec. Pokiaľ ale budete mať tie najlepšie snímky vyvolané, vytlačené a uložené vo fotoalbume, budete ich mať ihneď po ruke.

Zároveň nás to prinúti povyberať z našej digitálnej fotogalérie tie najlepšie obrázky, ktoré sú pre nás najcennejšie a oplatí sa ich vyvolať.